Kristýna Bušová - vychovatelka psů

Telefon: 607-419-675
email: maryneza@seznam.cz

Jmenuji se Kristýna, žiju v Brně se svou smečkou čtyřnožců a dvounožce .

Zvířata a hlavně psi byli mým zájmem od mala. Venčila jsem snad všechny sousedovic psi a neustála přemlouvala naše, ať pořídí pejska. Ti ale povolili maximálně morče . Dnes to beru z té pozitivní stránky, alespoň jsem měla možnost poznat všechny možné psí povahy, neduhy , pozitiva a různé chování.

Mým životem prošlo i tak dost pejsků.

Jedna z prvních byla kříženka Míša od sousedky, s tou jsem poprvé navštívila cvičák, jela vlakem, tramvají, parníkem ,byla v ZOO atd. Byla to akční fenečka, co uměla skvěle povely a aportovat, ale s odstupem času jsem si uvědomila, že v komunikaci se psy nebyla úplně vlídná. Tíhla víc k lidem. I tak to pro mě byla paní učitelka, která mě ukázala, jaké kousky pes na povel dovede. :D

Za zmínku stojí i Fena Bernského salašnického psa Bernie, kterou jsem původně měla hlídat za známé, kteří ji měli hlídat. Bernie byla bázlivá, bála se mužů, zvuků, rychlých pohybů… reagovala zběsilým útěkem, nebo agresí. Postupem času jsme se skamarádily, a já si Bernie půjčovala kdy jsem jen mohla. Pak to byla vlastně střídavá péče, byla u mě i dva měsíce. Její majitelé měli míň a míň času a Bernie byla odkázaná být často sama. Když mi majitelé nabídli si Bernie nechat na pořád měla jsem uz Maryn a neměla jsem možnost mít druhého psa. Naštěstí se Bernie ujali lidé se statkem a druhou berňačkou, kde se Bernie má jak v ráji.

V Dočasné péči jsem měla i křížence labradora a ohaře Irvina. Ten byl čtyři roky zavřený v bytě, kde mu občas hodili pytel nejlevnějších supermarketových granulí. Irvin neznal nic. Po asi třech měsících soužití se mnou o něj projevili zájem cvičitelé psů, kteří cvičí psy pro policii na vyhledávání drog. Takže Ivinek je teď úspěšný čuchač.

Měla jsem v předvýchově i psa vodícího, i to my dalo pár zkušeností.

Ale to největší krásné přišlo teprve s Maryn – Cihméra Zasněžené Údolí, fenkou samojeda.

Zhruba rok jsem vybírala co chci za plemeno, přemýšlela jsem i o borderce, berňákovi, novofundlanťákovi, akitě…. ale pro svou povahu vyhrál samojed. Maryn pro mě byla,  je a bude obrovská láska a veliká zkušenost. Od štěňátka jsem ji spíše vychovávala, než cvičila. Neumí milion povelů, neumí kotrmelec, ani vyštěkat abecedu… umí být ale klidná, vyrovnaná a sebevědomá! Příjemný parťák! Dobrá učitelka i chůva pro pejsky, co to potřebují. Vždy mi jasně ukáže, co dělám špatně já, nebo někdo, kdo ji má vést. Vnímá i rozpoložení jiných psů a jasně mi to dává najevo (nesebevědomé podporuje, zlobivé srovná, s agresivními nechce do konaktu…)

Kromě pejsků mě baví plavání, příroda, vaření, koně, kočky ( celkově zvířata, ale bojím se můr :D )
Vytvořeno pomocí Mozello - nejsnadnějšího nástroje na tworbu webů na světě.

 .